ETAG kutsub ettevõtlusnädala üritustele Pärnus, Tartus ja Rakveres

Kas sinu ettevõttel on väga hea idee, kuid raskusi leida piisavalt ressursse oma ettevõtte arendamiseks või uuringuteks? Soovid teada, kuidas luua innovatsiooni teaduse abiga? Või kuidas leida sobivaid ja asjalikke töötajaid? Eesti Teadusagentuur ja ettevõtted jagavad hea nõu, kuidas oma ettevõtet arendada. Tule ettevõtlusnädalale ja leia teiste ettevõtete kogemuslugude näitel nendele küsimustele vastused. Ootame sind kolmes Eesti linnas: Tartus Spark Demos  (06.10), Rakveres AQVA Hotel & Spas (07.10) ja Pärnus Tartu Ülikooli Pärnu kolledži raamatukogus (08.10).

Näiteks saavad era- või avaliku sektori asutused sektoritevahelise mobiilsuse toetamise meetme (SekMo) abil tööle võtta doktorikraadiga teadlase rakendusuuringute või tootearendusprojektide kavandamiseks ja läbiviimiseks. SekMo meetme maht on 1,82 miljonit eurot. Veel on alles 1,5 miljonit eurot, mida saab taotleda 30. novembrini sel aastal. Üritusel kajastatakse veel paljugi muud huvitavat. Kes ees, see innovaatiline!

 

Tartu Ettevõtluspäev, 06.10 Spark Demo, Narva mnt 3

11.00- 11.45 Eesti Teadusagentuur

Ettevõtete võimalused Euroopa Horisondis — Margit Ilves (EL raamprogrammi vanemkonsultant, ETAG), Märt Kroodo (1OT OÜ)

Teadlasega tippu! — Viktor Muuli (nutika spetsialiseerumise valdkonna juht, ETAG), Urve Vool (talituse juht, RTK), Jane Suits (ostu-müügijuht, AS Solbritt).

13.30-14.30 Ettevõtete ja koolide koostöö paneel: Ei taha ettevõttesse lumehelbekesi ega siidinäppe. Kust saada kvalifitseeritud töötajaid?

Osalevad Gaile Vijar (Enics Eesti AS), Annika Ploom (Foxway OÜ), Eva Pruusapuu (Eesti Teadusagentuur), Sigrid-Ester Tani (Tartu Kutsehariduskeskus), Georg Vann (TÜ arvutiteaduse instituut), Raimond Tamm (Tartu Linnavalitsus)

Ürituse info Facebookis

Kogu kava link ja registreerimine siin: https://www.tartu.ee/et/kalender/innovatsioon-ettevottes-mottetu-kulu-voi-tark-investeering

 

Lääne-Viru ettevõtluspäev, 07.10 AQVA Hotel & Spa

 • 10.30 kogunemine
 • 10.45 Päeva avamine. Päevajuht Indrek Maripuu
 • 11.00 – 12.00 “Ärimudeli kohandamine muutuvas keskkonnas”. Indrek Maripuu
 • 12.00 – 12.30 Lõunapaus konverentsikeskuse fuajees
 • 12.30 – 13.45 “Arenduskoostöö vajadus ja olulisus kiiresti muutuvas globaliseeruvas maailmas”. Eesti Teadusagentuur:

„Ettevõtete võimalused Euroopa Horisondis“. Margit Ilves, ELi raamprogrammi vanemkonsultant, Eesti Teadusagentuur.

„Teadlasega tippu!“. Viktor Muuli, nutika spetsialiseerumise valdkonna juht, Eesti Teadusagentuur, Urve Vool, talituse juht, RTK, Liina Kimmel, Nordic Milk OÜ, Toote innovatsioonijuht.

„Siidinäppe ja lumehelbekesi ettevõttesse ei tahaks. Kust saada asjalikke töötajaid?“. Eva Pruusapuu, tehnoloogia ja inseneeria valdkonna tööjõu järelkasv, TeaME+ programmi juht, Eesti Teadusagentuur.

„Innovatsiooniteenused EASis“ . Kristi Kõrge/ Relika A. Williams, arenduskoostöö eksperdid, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.

 • 13.45 – 14.15 Ettevõtja lugu. Gerri Stets, pagariäri Würtzpagar – käsitööleivad, hapusaiad, vanakooli pontšikud.
 • 14.15 – 14.45 Ettevõtja lugu. Ave Pajo-Vassiljev, Minu Gelato – käsitööjäätis, mis ei jäta külmaks mitte kedagi.
 • 14.45 – 15.00 Kokkuvõtted ja päeva lõpp

Ürituse info Facebookis.

Vajalik eelregistreerimine! Registreeri siin: https://bit.ly/2XHhWr5

 

Pärnu ettevõtluspäev, 08.10 Tartu Ülikooli Pärnu kolledž

 • 12.00-12.30 Tervitusamps
 • 12.30-13.45 “Arenduskoostöö vajadus ja olulisus kiiresti muutuvas globaliseeruvas maailmas”

„Ettevõtete võimalused Euroopa Horisondis“ – Margit Ilves, ELi raamprogrammi vanemkonsultant, Eesti Teadusagentuur.

„Teadlasega tippu!“ – Viktor Muuli, nutika spetsialiseerumise valdkonna juht, Eesti Teadusagentuur. Urve Vool, talituse juht, RTK. Kristel Mikkor, teaduskoostööprojektide juht, Milrem AS.

„Siidinäppe ja lumehelbekesi ettevõttesse ei tahaks. Kust saada asjalikke töötajaid?“ – Eva Pruusapuu, tehnoloogia ja inseneeria valdkonna tööjõu järelkasv, TeaME+ programmi juht, Eesti Teadusagentuur.

„Innovatsiooniteenused EASis“ – Kristi Kõrge/ Relika A. Williams, arenduskoostöö eksperdid, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.

 • 13.45-14.00 kohvipaus
 • 14.00-15.00 Teadlased ja ettevõtjad KOBARas koos. Pärnumaa avatud innovatsiooni kogukond KOBAR – Erik Reinhold, Pärnumaa Arenduskeskuse juhataja. Garri Raagmaa, TÜ Pärnu kolledži direktor

Millisel eesmärgil on ellu kutsutud Pärnumaa ettevõtjate, ettevõtluse tugistruktuuride ja haridusasutuste ettevõtlusalane koostööplatvorm KOBAR? Mis probleemi see lahendab ning kuidas toimib?

Ürituse info FacebookisRegistreeri siin: https://forms.gle/6MSCRoCmkRMQzScj7

 

Lisainfo:

Karina Auli
kommunikatsioonispetsialist
Karina.Auli@etag.ee
tel 5558 8028