Tagasipöörduvate teadlaste taotlusvoor avaneb 2023. a. jaanuaris

Eesti Teadusagentuur avab tagasipöörduvate teadlaste toetuste uue taotlusvooru 2023. aasta 2. jaanuaril. Taotluste esitamise tähtaeg on 2. veebruaril kell 17.00.

Toetuse eesmärk on soodustada teadmiste ringlust ja tuua Eesti teadus- ja arendusasutustesse ning ettevõtetesse tagasi teadlasi, kes on õppinud või töötanud välisriikides, omandades oskusi ja teadmisi teadus- ja arendustöö läbiviimisel.

Võrreldes eelmise taotlusvooruga ei ole taotlemise tingimustes põhimõttelisi muudatusi, kuid suurenenud on toetuse eelarve, mis 2023. a. taotlusvoorus on 72 000 € aastas (6000 € kuus). Endiselt kehtib nõue, et tagasipöörduva teadlase töö tegemise koht peab olema viimase kahe aasta jooksul olnud väljaspool Eestit.  

Taotlusvooru dokumendid (taotlemise ja hindamise juhendid, näidisvormid) ja kõik muu taotlemiseks oluline teave on leitav teadusagentuuri kodulehel.

Taotlusvooru tulemused selguvad hiljemalt 2023. aasta juunis ning tagasipöörduva teadlase projekti tuleb asuda täitma hiljemalt sama aasta 1. detsembril.

NB! Detsembris toimub taotlusvooru infopäev, täpsem info selgub peatselt!

 

Kontakt:

Margus Harak
vanemkonsultant
tel. 731 7343, 511 0332
margus.harak@etag.ee