Ülevaade Nature Awardsi programmist

Nature Portfolio toetab mitmeid teadusauhindade- ja grantide programme, kuhu on võimalik kandideerida teadlastel üle maailma. Programmid toimuvad koostöös erinevate teadusarengu ettevõtetega. Praegu avatud programmidega on võimalik tutvuda Nature Awardsi kodulehel

 

ÜLEVAADE PROGRAMMIDEST

 • The Spinoff Prize – võib esitada idufirma, mis on loodud ülikooli uurimistöö kommertslikeks lahenduseks. Firma peab olema tegutsenud kuni viis aastat ning arendama toodet või teenust, mis põhineb loodus- või täppisteadustel.
  Auhinnafond on 30 000 eurot. Finalistid esitavad 5-minutilise pitch‘i konverentsil Curious2024 – Future Insight Saksamaal. Paremaid kandidaate tutvustatakse nature.com lehel eraldi artiklis.
  Kandideerimine on avatud 31. detsembrini 2023.
 • Inclusive Health Research – terviseuuringud peavad käima koostöös, kaasates vestlusesse erinevaid sihtgruppe: näiteks patsiendigruppe ja -esindajaid. Esita enda uurimusprojekt, mis on toimunud viimase kümne aasta jooksul ning on suurepärane näide kollaboratiivsest teadustööst ja aitab kaasa tervishoiu võrdsele kättesaadavusele.
  Auhinnafond kolmele võitjale on 20 000 eurot.
  Kandideerimine on avatud 5. veebruarini 2024
 • Science in Shortsselgita oma uurimistööd tavalisele inimesele 60 sekundi pikkuse video jooksul. Auhind kuni kümnele osalejale on 5000 eurot.
  Kandideermine on avatud 29. jaanuarini 2024 
 • Inspiring Women in Science – soolise tasakaalustamise eesmärgil loodud programm naisteadlaste toetamiseks. Programmis on ´kaks kategooriat: teaduslik saavutus isikule märkimisväärse teadustöö eest; teaduse populariseerimise projektid, mis on suunatud noortele naistele ja tüdrukutele.
  Kandideerimine on avatud 15 jaanuarist 2024 kuni 8. aprillini 2024 (kuupäevad võivad muutuda).
 • Nature Awards for Mentoring in Sciencenominatsioonil põhinev programm suurepärastele teadusmentoritele. Nominatsiooniriik muutub igal aastal, peab ootama kuni valitakse Eesti.
  Programm avaneb 2024. aasta lõpus.
 • Global Grants for Gut Health – mikrobioloogiagrant koostöös Yakultiga.
  Programm avaneb 2024. aasta lõpus.

 

Lisainfo:

Maria Lippant
Nature Awards & Grantsi programmijuht
maria.lippant@springernature.com