Eesti ja Leedu teadusagentuurid kutsuvad osalema Euroopa horisondi „Osaluse laiendamise“ valdkonna veebiseminaril – Widening: Baltic region event

Eesti ja Leedu teadusagentuurid kutsuvad osalema Euroopa horisondi „Osaluse laiendamise“ valdkonna veebiseminaril 17. aprillil kell 11-13 (Eesti aja järgi). Seminar tutvustab kaht osaluse laiendamise taotlusvooru:
Pathways to synergies“ tähtajaga 28. septembril 2023 ning
Excellence Hubs“ tähtajaga 7. märtsil 2024

PÄEVAKAVA

Veebiseminar toimub inglise keeles.

Taotlusvoore tutvustab Stefan Weiers (Euroopa Komisjon) ning oma kogemusi jagab eduka Excellence Hubs projekti „BCTHubs“ koordinaator Fabio Figurella Maltalt. Eesti ja Leedu raamprogrammi konsultandid annavad ülevaate hindajate kommentaaridest eelmises taotlusvoorus.

Pathways to Synergies“ meetme eesmärgiks on sünergiate arendamiseks raamprogrammi ja struktuurifondide vahel. Taotlusi võib esitada kas liikumiseks „ülesvoolu“ struktuurifondidelt raamprogrammi suunas või „allavoolu“ raamprogrammist struktuurifondide suunas. Ülesvoolu suund on sihitud raamprogrammi teadusprojektide tulemuste väärindamisele ja kasutuselevõtule; allavoolu suuna sisuks on struktuurivahendite investeeringute parem ärakasutamine teaduses.

Excellence Hubs“ meetme eesmärgiks on tuua kokku innovatsiooni ökosüsteemid, et luua ühine piiriülene teadus- ja arendustegevuse strateegia ning investeeringuplaan kooskõlas nutika spetsialiseerumisega ning tõsta regionaalset innovatsioonivõimekust.

Kontakt Eesti Teadusagentuuris
Kristin Kraav
kristin.kraav@etag.ee