Eesti Teadusagentuur avalikustas 2022. aasta uurimistoetuste taotlusvooru tingimused

Teadusagentuuri kodulehelt leiab nüüd 2022. aasta järeldoktori-, stardi- ja rühmagrandi taotlusvooru tingimused ja korrad. Sarnaselt eelmisele aastale algab taotlusvoor 1. märtsil ja lõpeb 31. märtsil kell 17.

Algavas taotlusvoorus on mitu olulist muutust. ETAGi juhatuse esimees ja hindamiskomisjoni esimees Anu Noorma sõnul on kõige olulisem neist üleminek rahvusvahelistele eksperdikomisjonidele (nn paneelhindamisele).  Uue süsteemi eesmärk on parandada ja ühtlustada taotluste hindamise kvaliteeti ja lühendada menetlusprotsessi. Eeldatavasti juba juuni lõpuks selguvad need taotlused, mis langevad konkurentsist välja ja taotlejad saavad valmistuda teistes rahastusskeemides osalemiseks. Lõplikud rahastusotsused saab teha siiski alles sügisel, kui riigieelarves on selleks ettenähtud summa teada.

Samuti soovitakse muudatustega rohkem toetada teadlaste järelkasvu ja suurendada noorte teadlaste konkurentsivõimet. „Selleks pikendame stardigrantide kestust neljalt aastalt viiele ning suurendame järeldoktori- ja stardigrantide mahtu. Järeldoktorigrantide puhul on senisest suurem rõhk grandi saaja teadlaskarjääri toetamisel ning uurimisteema olulisusel Eestile, seetõttu hakkab neid taotlusi hindama Eesti teadlastest koosnev eksperdikomisjon,“ selgitas Noorma.

2022. aasta taotlusvooru dokumendid ning infoseminaride toimumise ajad on kättesaadavad ETAGi veebilehel eesti keeles ja õige pea ka inglise keeles. Peatselt leiab teadusagentuuri veebist ka pidevalt täieneva korduma kippuvate küsimuste lehe.

Uurimistoetuste 2022. aasta taotlusvooru teemaline veebinar (eesti keeles) toimub 3. märtsil järeldoktori- ja stardigrandi taotlejatele kell 10-12 ning rühmagrandi taotlejatele kell 13-15. Loe lähemalt siit.

The call for postdoctoral, starting, and team grant applications will be open from 1 March to 17:00 (Estonian time) on 31 March. The documents of the call 2022 will soon be made available in English. The information webinar (in English) on the call for grant applications takes place on 4 March 10-12 a.m. (Estonian time). Read more here.

 

Lisainfo:

Siret Rutiku
Uurimistoetuste osakonna juhataja
Eesti Teadusagentuur
Tel 731 7381/ 5342 0639
Siret.Rutiku@etag.ee