Teadussaade „Rakett69“ jõuab järgmisel aastal ka Luksemburgi eetrisse

Jaanuari alguses sõlmisid Eesti Teadusagentuur, OÜ Vesilind ja Luksemburgi Teadusagentuur kokkuleppe Eestis populaarse teadussaate „Rakett69“ formaadi kasutamiseks Luksemburgis.

Luksemburgi Teadusagentuur ostis õigused teadusvõistlusmängu korraldamiseks eestlaste välja töötatud formaadi põhjal. Jaanuaris hakatakse otsima tootjat ja võtted algavad sügisel. 2023. aastal jõuab saade vaatajateni telekanalis, mis on osa suurest, peamiselt saksakeelsele vaatajaskonnale suunatud telekontsernist RTL.

Kolme aasta eest käisid Luksemburgi Teadusagentuuri esindajad kohtumas Eesti Teadusagentuuri kolleegidega ja tutvusid ka teaduse populariseerimise tegevustega. Vesilind OÜ asutaja ja „Rakett69“ produtsent Riho Västrik rääkis, et luksemburglastel tekkis kohe huvi ka ise saadet toota ja nüüd saadi toeks riiklik rahastus. Västriku sõnul annab värske kokkulepe palju lootust. „Me teame juba praegu, et me teeme väärt saadet, aga saada kinnitust, et see mõte on atraktiivne ka rahvusvaheliselt, lisab oluliselt head enesetunnet ja -kindlust,“ rääkis ta. Västrik ütles, et saate formaadi vastu on tundnud huvi ka mitme teise riigi esindajad. „Loodame väga, et Luksemburgi kokkuleppe abil saame ka teistes riikides asja liikuma,“ lisas ta.

Eesti Teadusagentuuri juhatuse esimees Anu Noorma ütles, et selline saavutus on mitmes mõttes märgiline. „See on suurepärane võimalus tutvustada Eesti haridus- ja teaduskommunikatsiooni edulugusid mujal maailmas. Kvarki teadusteatri meeskond, kes „Rakett69“ saatele Eestis sisu toodab, saab oma oskusi esitleda ka Luksemburgis. Rõõm on näha, et teadusagentuuri pidev  rahvusvaheline  teaduskorralduse alane koostöö on aidanud viia vahva idee kindla tulemuseni“

Noorte teadussaadet „Rakett69“ toodab OÜ Vesilind ning seda rahastab Eesti Teadusagentuur.  Laupäeval, 14. jaanuaril algab Eesti Televisioonis saate 12. hooaeg.

 

Lisainfo:

Annely Allik
Teaduskommunikatsiooni osakonna juhataja
Eesti Teadusagentuur
tel. 730 0333
Annely.Allik@etag.ee