Teadusagentuur ootab õpilasleiutajate töid 15. oktoobriks

Eesti Teadusagentuur ootab õpilasleiutajate riiklikule konkursile noorte nutikaid töid 15. oktoobriks.
Oodatud on kõik ideed, mis aitavad lahendada meie igapäevaeluga seotud probleeme. Sel aastal juba 13. korda toimuv konkurss julgustab õpilasi loovalt mõtlema ja lahendusi leidma.

„Konkursile saabub igal aastal sadu töid, mille seas on olnud nii väga lennukaid kui ka hästi praktilisi lahendusi päriseluliste probleemide lahendamiseks. Meie omalt poolt innustame kaasa mõtlema ka kõiki lapsevanemaid ja pereliikmeid, sest töö juhendaja ei pea olema tingimata õpetaja. Juhendada võib ka isa, ema, vanavanem, vanem vend, õde või sõber, kellega koos on tore midagi põnevat teha ja nuputada. Varasematel konkurssidel osalenute seast on praeguseks juba ka näiteid, kus ühel aastal edukas osaleja on järgmistel aastatel olnud juba juhendajana toeks oma sõpradele. Nii et pange aga pead tööle!“ ütles teadusagentuuri teaduskommunikatsiooni osakonna juhataja Annely Allik.

Konkursi auhinnafond on 25 950 eurot. Preemiaid ja auhindu jagub nii õpilastele alates eelkoolist kuni 12. klassini kui ka juhendajatele ja parimale koolile. Vanema vanuserühma tööde hulgast valitakse Eesti esindaja maailma suurimal õpilaste teadus- ja inseneeriakonkursil ISEF (International Science and Engineering Fair) Ameerika Ühendriikides.

Konkursi tulemused avalikustatakse ja auhinnad antakse üle detsembris.

Konkurssi korraldab Eesti Teadusagentuur ning seda rahastab Haridus- ja Teadusministeerium.

Põhjalikuma info konkursi tingimuste, tööde esitamise ja nõuete kohta leiab konkursi kodulehelt.

Kontakt:
Katrin Saart
Eesti Teadusagentuuri vanemkoordinaator
telefon 730 0378
e-post katrin.saart@etag.ee