Londoni teadusnädal (The London International Youth Science Forum – LIYSF) on rahvusvaheline üritus Londonis, kus osaleb üle 300 noore vanuses 17-21 eluaastat rohkem kui 60 riigist. Teadusnädala programmi kuuluvad päevakajalised loengud, seminarid ja arutelud, teaduskeskuste ja -asutuste ning laborite külastamine jpm.
Londoni teadusfoorum toimub 24. juulist kuni 7. augustini 2024. Eestit esindab Tallinna Reaalkooli õpilane Robin Mere, kes osales 2024. aasta õpilaste teaduskonkursil uurimistööga „Mobiilsed päikesepaneelid Eesti kliimas 3D-prinditud trimaraani näitel“ (juhendajad: Viktor Rjabtšikov ja Reivo Maasik).
Londoni teadusfoorum 2023 toimus 26. juulist kuni 9. augustini Imperial College London’is ja The Royal Geographical Society’s. Sellest võttis osa Kea Rael Kukk (Hugo Treffneri Gümnaasium), kes osales 2023. aasta õpilaste teadustööde riiklikul konkursil tööga „Aktiivsus- ja tähelepanuhäire sümptomid ning legaalsete stimulantide tarvitamine“.
Londoni teadusfoorum 2022
Toimus: 27. juulist – 10. augustini
Toimumise koht: Imperial College London, South Kensington campus, London
Sündmusest võttis osa Annabel Agasild Gustav Adolfi Gümnaasiumist, kes osales 2022. aasta õpilaste teadustööde riiklikul konkursil tööga „Ärevus- ja paanikahäirete sümptomite seos ülestimuleeritud keskkonnas kriitilise mõtlemise võimekusega Gustav Adolfi Gümnaasiumi G2 astme näitel“.
Londoni teadusnädal 2018
Toimus: juuli lõpp-augusti algus
Toimumise koht: Imperial College London, South Kensington campus, London
Sündmusest võttis osa Martina Eerme Tallinna Saksa Gümnaasiumist
Vaata ürituse kodulehekülge siit.
2014. a võttis üritusest osa Kaarel Sõrmus ja siin on väike kirjutis tema muljetega:
Londoni rahvusvahelises foorumis oli osalejaid vähemalt viiekümnest erinevast riigist. See laager/foorum kestis 2 nädalat ning iga päev leidus tegevust hommikust õhtuni. Toimusid erinevad külastused teaduinstitutsioonidesse ja koolidesse, peeti palju loenguid viimastest läbimurretest teaduses(mis oli põhiline). Saime ka valida külastusi teatrietendustele või muuseumidesse – mina käisin kuulsat Stonehenge vaatamas, teatris omapärast etendust vaatamas ning muidugi ka Londoni rattal (London Eye). Laagris korraldati ka palju suhtlemis- ja tutvumisüritusi – sain väga palju uusi sõpru ning võimaluse tutvuda teiste kultuuridega. Siiamaani suhtlen paljudega Facebooki teel. Need olid minu suve 2 parimat nädalat ning soovitan igal teadushuvilisel sellest üritusest osa võtta.