Teadus- ja innovatsioonimeedia konverents 2009 “Bermuda kolmnurk”

Näib, nagu oleks kusagil “Bermuda kolmnurk”, kuhu kaob info teaduse ja innovatsiooni kohta …
  • Miks Eesti meedias teadusest nii vähe juttu on? Kas teadlased ei taha oma tegemistest rääkida või ei suuda meedia nende häält kuuldavaks teha?
  • Miks vaatamata ulatuslikele teavituskampaaniatele inimesed ikka veel ei adu, mis on innovatsioon?
  • Kas teadus ja innovatsioon on üldse teemad, mis meile korda lähevad?
9. septembril Tallinnas Nordic hotell Forumis toimunud konverents lahkas küsimusi kuhu info kaob ning kes, kas ja mida peaks ette võtma, et sellest kolmnurgast välja saada. Konverents oli jätkuks 2008. aasta kevadel toimunud konverentsile “Teadus – tumm või tummine?”.
Konverentsi avas Euroopa Loovus- ja innovatsiooniaasta saadik, Eesti Kunstiakadeemia rektor Signe Kivi. Peaesinejaks oli EuroNewsi toimetaja Julián López Gómez (Euronews´ Futuris series on Science and Research, producer).
Teiste hulgas vaagisid teaduse ja innovatsiooni, meedia ja ühiskonna ebakõlasid Madis Võõras (EAS), Mart Raudsaar (TÜ, ajakirjanduse ja kommunikatsiooni instituut), Madis Metsis (TTÜ, matemaatika-loodusteaduskond), Margus Maidla (TA ja Kuku raadio, teadusajakirjanik), Martin Vällik (Skeptik.ee) ning Tiina Kangro (Haridusmeedia OÜ, Linnaleht). Avalikkusele tutvustati esmakordselt Euroopa Sotsiaalfondist rahastatavat teaduse populariseerimise programmi TeaMe.
Konverents lõppes paneeldiskussiooniga.
Konverentsile olid oodatud teadlased ja innovaatorid, ajakirjanikud, teaduse populariseerijad, teaduse, innovatsiooni ja meedia vahendajad, üliõpilased, õpetajad ja kõik teised huvilised.