Teadusmeedia konverents 2012

15.-16. november
Tallinn

Teadusmeedia konverents «Teadushimuline meedia»

Teadus pakub meediale küllaga põnevat infot – ole vaid uudishimulik ja terane ajakirjanik ning avasta teadusmaailma lõppematust. Hästikajastatud teadusuudised on hinnas kogu maailmas ning populaarsust koguvad kvaliteetsed teadussarjad, lapsi ja noori kaasavad tele- ja internetimängud ning lustlikud teadusmaskotid. Selleaastane teadusmeedia konverents keskendub headele teaduskajastustele, teaduse populariseerimise õnnestunud näidetele. Diskussioonivoorudes võetakse põhjalikumalt vaatluse alla uuriva ja innovaatilise teadusajakirjanduse olemus.

15. novembri töötubades pakuvad suurepärast kogemuste vahetamise võimalust BBC teadusajakirjanik Deborah Cohen ning Austria teadushariduskeskuse NaturErlebnisPark`i inspireerivad teaduse populariseerijad Andrea Frantz-Pittner ja Silvia Grabner.

16. novembril räägivad headest teaduse kajastamise kogemustest lisaks eelmainitud külalistele Yle kolleegid Soomest ja  LTV esindajad Lätist.  Juttu ja pilti pakuvad saatesarjade Rakett69 ja Püramiidi tipus tegijad ning meediamaastikul hindamatu kogemustepagasiga Priit Hõbemägi ja Tiit Kändler. Teadlase kogemusest meediaga suhtlemisel räägib Riin Tamm Geenivaramust.
Konverentsil antakse üle 2012. aasta Eesti teaduse populariseerimise auhinnad.

“Teadushimuline meedia” on järjekorras viies teadusmeedia konverents. Varasematel aastatel on toimunud: „Mida?!“ (2011), “Teadusrikkuse levialas” (2010), “Bermuda kolmnurk” (2009), „Teadus – tumm või tummine?“ (2008)

Konverentsi korraldab Eesti Rahvusringhääling koos Eesti Teadusagentuuri ja Eesti Teaduste Akadeemiaga TeaMe programmi raames.

Konverentsi ettekanded on kättesaadavad  http://teadus.err.ee/teame

Küsimused ja ettepanekud on oodatud aadressile elis.vengerfeldt@err.ee