Konverentsid

Eesti Teadusagentuur korraldab juba mitmendat aastat koostöös Eesti Akadeemilise Pedagoogika Seltsi, Haridus- ja Teadusministeeriumi, Tartu Ülikooli ja Tallinna Ülikooliga varem kasvatusteaduste, nüüd haridusteaduste, konverentsi, mis toob kokku õpetajad, koolijuhid, üliõpilased, kasvatusteadlased ja haridusametnikud üle Eesti, arutlema hariduse ja koolielu päevakajalistel teemadel. Konverentsi eesmärgiks on populariseerida ja tunnustada haridusteadlaste tööd ning aidata selle teadusvaldkonna saavutustel saada laiemat kõlapinda Eesti hariduses ja ühiskonnas.

Konverentside teema on  igal aastal erinev, hõlmates kasvatusteaduste evalveerimist, kasvatusteaduste väljapaistvust ühiskonnas, koolijuhtimist, traditsioonilise ja innovaatilise kokkupuutekohti hariduses, haridusasutuste võrgustumist. Haridusteaduste konverents on ühtlasi ka haridusteaduslike tööde riikliku konkursi tulemuste väljakuulutamise ja parimate tööde autorite premeerimise kohaks, mis annab ka hea ülevaate haridusteaduste valdkonna uuematest silmapaistvatest teadustöödest ja uurimistulemustest. Preemia saanud tööde nimekirjad täies mahus ja võimalusel ka lingid võidutöödele leiate meie kodulehelt.

2023. aasta haridusteaduslike tööde riikliku konkursi preemiad antakse üle Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudis toimuval pidulikul lõpuüritusel 31. märtsil kell 14.00-16.00.

Pidulikul lõpuüritusel antakse ülevaade selleaastasest konkursist, kuulata saab ettekandeid põnevamatest ja silmapaistvamatest konkursitöödest ning kuulutatakse välja preemiasaajad. Konkursi preemiaid tuleb üle andma ning võitjaid õnnitlema Haridus- ja Teadusministeeriumi esindaja. Auhindamisele järgneb vastuvõtt.

Vastuvõtule järgneb  Tartu Ülikooli õpetajate seminari 195. aastapäevale pühendatud juubeliürituse loeng-seminar „Tark mees taskus“, mis toimub Jakobi 5 õppehoone ruumis 303 kell 16.00-17.00 (eelregistreerimisega). Tegemist on viimase loenguga 27.-31. märtsil 2023 toimuvate loeng-seminaride sarjast “Seitse aastakümmet õpetajate seminari õppejõu silme läbi”. Täpsem info kõigi juubelinädala loengute ja registreerimise kohta on SIIN.

Varasemate kasvatuskonverentside sisu on leitav vasakul menüüs olevas nimekirjas.

Vaadake kõiki varasemate konkursside võidutöid SIIT!

Konverents toimub vaheldumisi Tallinnas ja Tartus.