Noore uurija stipendium

NB! Programmi viimane konkurss toimus 2018.a sügisel ja uusi konkursse kahjuks enam ei korraldata!

Noor-uurija

Valminud uurimustööga on stipendiaatidel võimalik hiljem osaleda õpilaste teadustööde riiklikul konkursil, mille tähtaeg on 20. veebruaril 2021.

Kuigi noore uurija stipendiumiprogramm saab kohe otsa, võib meie poole julgelt edasi pöörduda õpilastele teadlasest juhendaja leidmiseks ja muu abi saamiseks, mis puudutab uurimistöö tegemist!

Õpilaste kogemustest ja uurimistööde valmimise protsessist saab lähemalt lugeda portaalist miks.ee.

Vaata ka infot lehelAbiks õpilasele uurimistöö tegemiseks, oleme sinna kokku kogunud kasulikke viiteid ja nõuandeid õpilastele. Tegeleme õpilaste ja teadlasest juhendajate kokkuviimisega aastaringselt, ka väljaspool konkurssi, seega võib teadlasest juhendaja otsingutel meie poole pöörduda igal ajal.

Noore uurija stipendium andis õpilastele võimaluse teha oma uurimistöö valmis koostöös teadlasest juhendajaga, toimetada koos teaduslaboris, osaleda välitöödel või muul moel lüüa kaasa juhendaja või tema töögrupi teadustöös. Konkursil osalenute hulgast valisime välja kõige motiveeritumad õpilased, kellele pakkusime tuge uurimistöö tegemisel. Abistasime juhendaja leidmisel teadusasutustest, tasustasime juhendamiskulud. Vajadusel hüvitasime uurimistöö tegemiseks vajalikud õpilase ja juhendaja kulud, sh transpordi-, majutus- ning väikeses mahus ka tööks vajalike materjalide ostu kulud.

Stipendium oli mõeldud  8.-11. klassis õppivatele teadushuvilistele noortele.

Stipendium sisaldas:

  1. Abi teadlasest juhendaja leidmisel, juhendajaga kokkuviimine.
  2. Avaseminaril osalemine (sisaldab lühikoolitust).
  3. Uurimistööks vajalike kulude katmine, mis sisaldab omakorda:
    a)      teadlasest juhendaja töötasu;
    b)      vajadusel noore uurija sõidu- ja majutuskulusid;
    c)      vähesel määral ka uurimistööks vajalike materjalide ja juhendaja sõidukulusid.

Noore uurija stipendiumi konkursi aastate jooksul on õpilased analüüsinud palju põnevat alates näiteks eesti luuletajate debüütkogudest ja lõpetades õhu ammoniaagi- ja vere glükoosisisaldusega.

Noore uurija stipendiumit rahastas ERF-i programm TeaMe +.